Blog

Jsou tuky zlem?

29.4.2015

Tuky (lipidy) můžeme škatulkovat na nasycené polonasycené, nenasycené, rostlinné, živočišné, omega 3, omega 6, omega 9, omega 7,… Každý někam patří, a to i do několika skupin výše uvedených. Ale jak se díváme na tuky ve Fitness Filip?

Co jsou sacharidy?

22.4.2015

Cukry, sacharidy, uhlohydráty, uhlovodany... říkejte tomu jak chcete, je to zdroj energie. Pro mě to jsou cukry, ať je to kostka cukru nebo müsli tyčka. Určitě je pro nás cukr jako energetický zdroj nezbytný a i kdybychom sebevíc chtěli, tak se mu v přirozené stravě nemůžeme zcela vyhnout. Tak se pojďme podívat, co to ty sacharidy vlastně jsou.

Co jsou bílkoviny?

30.3.2015

Bílkovina (protein, aminokyseliny) je pro naše tělo především stavební materiál. Lidské tělo tvoří voda a bílkovina. No, někdy převažuje tuk… Svaly, kosti, orgány, to vše je bílkovina a vyživovat ji musíme bílkovinou. Z bílkoviny tělo bílkovinu udělá, ale z cukru ne a z tuku taky ne. Už víš, co jsou bílkoviny a proč jsou pro člověka tak důležité? Pojď se dozvědět víc...

Jak správně dělat dřepy?

18.3.2015

Přemýšlíš a čteš na chytrých portálech, jak dělat správný dřep? Vždyť jsi ho skvěle uměl/a, byla to „zakódovaná“ pohodlná pozice. A dnes? Nadlidský výkon.

Rozhovor s trenérkou Maruškou

26.2.2015

Dnes jsme pro vás vyzpovídali naši trenérku Marušku Svejštilovou, která vede funkční tréninky, TRX nebo kettlebells. Co nám na sebe prozradila? Dozvíte se, proč její kroky vedly právě do FKF a také to, jak to vidí se zdravým jídelníčkem.